4 nõuannet: kuidas mähkmeid õigesti kasutada

4 nõuannet: kuidas mähkmeid õigesti kasutada

Erinevate täiskasvanutele mõeldud mähkmete valik on tänapäeval väga lai ja  pidamatuse probleemiga kokku puutuvad inimesed on sageli kimpus õige abivahendi valimisega. Milliseid mähkmeid valida ja kuidas neid õigesti kasutada, et abivahend tooks murele leevendust ja ei oleks liialt  kulukas?

Eestis on pidamatusprobleemide all kannatajaid märkimisväärselt palju - kõige enam pöörduvad inimesed Eestis abivahendikeskusesse just uriinipidamatusega seotud toodete soetamiseks. Nõudlikkus ja teadlikkus pidamatustoote osas on suurenenud, kuid iga päev kohtab abivahendikeskuses ka külastajaid, kes ei kasuta mähkmeid õigesti ning võivad nii oma nahale liiga teha ja põhjendamatult rohkem raha kulutada.


Kasuta vaid ühte uriinipidamatuse toodet korraga

Levinud praktika on näiteks see, et soetatakse püksmähe ja side ning kantakse neid koos. Side pannakse püksmähkme sisse ja vahetatakse seda tihedamalt, püksmähkmega tahetakse aga justkui kindlustada, et mähe ei lekiks. Kuigi võib tunduda, et nii on kindlam igapäevatoimetusi teha, võib mitmest kihist koosneva mähkme all nahk hauduma minna ning muutuda punetavaks ja tundlikuks, mis mähkme kandmise hoopis ebamugavamaks muudab. Mähkmed on toodetud nii, et need laseksid nahale õhku ligi ja “hingaksid”, kuid kui neid mitmes kihis kasutada, siis on õhu liikumine kindlasti raskendatud.

Lahenduseks on õige suuruse ja imavusega mähe. Kuigi teemast rääkimine võib tunduda liiga isiklik ja ebamugav, julgustame abivajajaid siiski selgitama oma muret abivahendikeskuste klienditeenindajatele, kes aitavad leida sobiva mähkme. Oluline on silmas pidada, et mähe oleks nii väike kui võimalik ja nii suur kui vajalik.


Vaheta mähet piisavalt tihti

Sooviga raha säästa vahetatakse sageli mähet ka liiga harva, kuigi tegelikult on igal sidemel ja mähkmel olemas tootjapoolne piir vedeliku imavuse osas ning mähkme pikem kasutamine ei pruugi olla mugav ega nahasõbralik. Üldiselt tuleks vahetada mähet 3-4 korda päevas, sõltuvalt kasutajast. Öösel võib mähe olla kasutuses ka kuni 8 tundi. Kui selgub aga, et mähkme vahetamise ajal ei ole mähe täis saanud, tuleks edaspidi valida väiksema imavusega mähe või kombineerida erinevaid mudeleid, mille hind võib ka mõnevõrra odavamaks kujuneda. Samuti pakub riik võimalust soetada mähkmeid soodushinnaga.


Kasuta õige suurusega mähet

Tihti soetatakse vajalikust suurema imavusega mähe, arvates, et see peab kauem vastu ning seda ei pea nii tihti vahetama. Tegelikult on aga suur mähe kandjale ebamugav. Liiga suure mähkme kasutamine pikaajalisel eesmärgil, aga ka harv mähkmete vahetamine või mitme mähkme kasutamine korraga, tekitavad intiimpiirkonna nahale suurema koormuse, häirivad õhuvahetust ja tekitavad suuremat niiskust. Selline pidev seisund võib põhjustada pidamatusprobleemiga kaasneva nahaärrituse, mistõttu tuleks naha seisundit kindlasti pidevalt jälgida ja vajadusel kasutada spetsiaalseid nahahooldusvahendeid. 


Proovi erinevaid mudeleid

Inimesed on oma harjumuste ohvrid ning iga uus asi tundub esialgu võõras. Nii näeme ka Invarus, kuidas meie külastajad soetavad aastaid samu mudeleid, kuigi turule on tulnud samas hinnaklassis palju mugavamaid valikuid. Mõnikord on ka abivajaja seisund muutunud, mis tingib vajaduse teistmoodi mähkme järele. Paljud ehk veel ei tea, aga tegelikult saab mähkmeid ka ühekaupa osta, et proovida, milline mudel kõige paremini sobib. Pärast sobiva leidmist saab soovi korral suurema paki soetada.

Julgustame abivajajaid ja nende lähedasi küsimuste korral kindlasti spetsialistide poole pöörduma, et saada infot mähkmete mudelite, nende õige kasutamise, naha hooldamise või muude abivahendeid puudutavate küsimuste korral. Oluline erinevus mähkmete valikul sõltub kasutajast – kas mähet või sidet kasutab aktiivne inimene või voodihaige, kas tegu on nõrga või tugeva pidamatusprobleemiga. Juhul kui mähet tuleb soetama abivajaja lähedane, tasuks kindlasti teha eelnevalt selgeks mähkmete kasutaja puusaümbermõõt kõige laiemast kohast. Kindlasti tuleks pidamatusprobleemist rääkida ka oma perearsti vastuvõtul. Perearst saab väljastada tõendi, mille alusel on võimalik mähkmeid soetada riigipoolse soodustusega. Vanaduspensioniealised ei pea uriini imavate toodete soodustingimustel ostmiseks arstitõendit esitama. 

Jäta kommentaar
Ainult registreeritud kasutajad saavad jätta kommentaare
Filtrid
Sorteeri
Display