• Teksti suurus

  • Reavahed

  • Kontrastvaade

Vaegnägijatele

Abivahendikeskus Invaru laieneb Lõuna-Eestisse

Esmaspäev, November 12, 2018

Invaru avas novembris Tartu kesklinnas oma esinduse. Kui seni on Invaru tegutsenud üle Eesti kaheksas linnas, siis edaspidi saavad vajalikke lahendusi ka Lõuna-Eesti abivajajad.

Tartus otsustasime esinduse avada eeskätt tänu positiivsele tagasisidele neilt, kes on Invaruga juba eelnevalt kokku puutunud. Oleme tegutsenud abivahendite valdkonnas juba üle 25-aasta ning kohtunud selle aja jooksul paljude Lõuna-Eesti inimestega, kes ootavad oma kodupiirkonda korralikku abivahenditeenust.

Kuigi meie esindused on täna valdavalt Põhja- ja Lääne-Eestis, oleme teinud pidevalt koos terapeutide ja tehnikutega koduvisiite ka Lõuna-Eesti abivajajate juurde. Saadud positiivne tagasiside nii meie abivahendite valikule kui ka teenuste osas pani meid juba mõnda aega tagasi mõtlema võimalusele avada Tartus abivajajatele korralik abivahendikeskus.

Tartu uus abivahendikeskus pakub lahendusi nii eakatele kui ka pere pisematele. Esinduses on võimalik tutvuda kohapeal erinevate liikumisabivahenditega - alates keppidest ja karkudest kuni tugiraamide ja ratastoolideni. Samuti on esinduses näidistooted ka teisteks vajalikeks elutoiminguteks - näiteks potitoolid ja vanniabivahendid eakatele, kes ei saa enam oma tavapärases WC-s või vannitoas hakkama.

Abivahendikeskusest leiavad lahenduse ka inimesed, kes seisavad silmitsi uue olukorraga, mis tuleneb vajadusest hakata hooldama oma lähedast. Tänapäeval on palju mugavaid abivahendeid, mis hooldaja elu oluliselt lihtsamaks teevad ja üha enam inimesi julgeb tulla abivahendikeskusesse nõu küsima ka seoses uriinipidamatusega.

Vajalikke lahendusi leidub abivahendikeskuses ka neile, kellele on arst või füsioterapeut soovitanud kasutada näiteks insuldist taastumiseks massaažipalle või erinevaid olmeabivahendeid. Vastsündinutele ja värsketele emadele leidub aga erinevaid vahendeid, alates beebikaalust kuni rinnapumbani, ning neid saab soovi korral väljaostmise asemel ka üürida.

Kuna abivahendite valdkond areneb kiires tempos, ei teata sageli kõiki uusi võimalusi ja lahendusi, mida saab erinevate murede lahendamiseks kasutada. Julgustame kõiki abivajajaid ja nende lähedasi selleks kohapeal teeninduses nõu küsima.

Uus abivahendikeskus hakkab asuma Tartu kesklinnas aadressil Narva mnt 27a. Esimesel korrusel asuvatesse teenindusruumidesse pääseb ka liikumisabivahendiga, samuti on külastajatel võimalik abivahendikeskuse kõrval parkida või kasutada esindusse jõudmiseks mõnda lähedalasuvatest ühistranspordiühendustest.

Eesti suurimat abivahendikeskust Invaru külastab üle Eesti kaheksas linnas asuvates teeninduspunktides igal kuul enam kui 10 000 abivajajat. Lisaks abivahendite pakkumisele tegeleb Invaru ka üüriabivahendite puhastamise, hooldamise ja desinfitseerimisega ning jagab nõu abivahendite õigeks kasutamiseks.