• Teksti suurus

  • Reavahed

  • Kontrastvaade

Vaegnägijatele

Avame reedel pidulikult Tartus esinduse

Teisipäev, November 27, 2018

Sel reedel, 30. novembril, kutsume kõiki lõuna-eestlasi pidulikule Invaru Tartu esinduse avamisüritusele. Kohapeal jagavad tarkuseminutite raames nõuandeid abivahendieksperdid, kes tutvustavad uusi vahendeid ja õpetavad neid kasutama.Tartu Invaru avamise kava

Reedesele pidulikule avamisüritusele on oodatud kõik, kes tunnevad huvi erinevas eas kasutajatele mõeldud abivahendite vastu. Panime piduliku avapäeva raames külastajate jaoks kokku programmi, mille raames saab kuulda terapeutide ja tehnikute nõuandeid erinevat liiki kaasaegsete abivahendite kohta ning näha ja proovida, kuidas neid abivahendeid kasutada tuleks. 

 

Avaüritus saab alguse kell 11 ning pärast tervitussõnu on huvilistel võimalik osaleda tasuta kolmel pool tundi kestval tarkuseminuti loengul. 

Päevakava:

11.00 - 11.10 Tervitussõnad ja esinduse pidulik kuulutamine avatuks.

11.15 - 12.00 Tarkuseminutid: mida tuleks arvestada ratastooli valimisel ja kuidas lihtsustada ratastooliga liikumist? Kasulikke nõuandeid jagavad ja liikumisabivahendite õiget kasutamist näitavad Invaru juhtivterapeut Kadri Lemberg ja abivahenditehnik Heigo Harend.

12.00 - 12.45 Tarkuseminutid: kuidas silmadega arvutit juhtida? Silmjuhtimise seadet näitab ja selle kasutamist demonstreerib Eesti ainus kommunikatsiooni abivahenditehnik Ivar Ambos.

12.45 - 13.30 Tarkuseminutid: kuidas lastele sobivaid abivahendeid valida? Kohapeal jagab praktilisi nõuandeid ja näitab erinevaid lastele mõeldud abivahendeid Invaru lasteterapeut Helena Lõune.

Tarkuseminutite eel ja järel on kõigil huvilistel võimalik uudistada pidulikult avatud esindust, proovida kaasaegseid abivahendeid ning uurida kohapeal terapeutidelt, tehnikult ja teenindajatelt täiendavat infot erinevate abivahendite kohta.

Tartu esinduse avamisega on Invarul kokku kümme esindust üheksas Eesti linnas. Täna külastab Eesti suurimat abivahendikeskust igal kuul enam kui 10 000 abivajajat. Lisaks nõustamisele esindustes, aitavad abivajatel sobivaid lahendusi leida terapeudid ja tehnikud ning Eesti ainsas spetsiaalselt abivahenditele mõeldud töökojas teostatakse abivahendite hooldust ja remonti.