Abivahendi üürimine ja üüritingimused

Abivahendite üürimine sobib hästi inimestele, kelle abivahendivajadus on lühiajaline, tervislik seisund muutuv või kes veel ei tea täpselt, milline abivahend talle sobib. Samuti on abivahendi laenutamine Sotsiaalkindlustusameti poolt toetatud teenus sihtgruppidele.

Invarus üüritavate abivahendite valik on väga lai. Laenutatavate abivahenditega saab tutvuda Invaru esindustes kohapeal ja kodulehel.

Klienditeenindajad nõustavad teid lihtsamate abivahendite valikul. Füsio- või tegevusterapeudid koos abivahendi tehnikuga nõustavad keerulisemate abivahendite valikul.

Invarust üüritud abivahendile on hooldus ja remont koos mehaaniku väljakutsega tasuta.

Abivahendeid on võimalik ka osta. Ostmine on mõttekam, kui abivahendi vajadus on pikaajaline, tervislik seisund ei muutu või abivahend on erikohandustega konkreetsele inimesele.

Abivahendite üürimiseks palume pöörduda Invaru esindustesse. Kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument ja riikliku soodustusega laenutamiseks samuti abivahenditõend. Invaru ja kliendi vahel sõlmitakse tähtajatu üürileping tüüptingimustel. Abivahendi võib Invarusse tagastada igal ajal.

Üüritingimused on leitavad siin
Koostöös firmaga Mediq pakume võimalust üürida Medela elektrilist rinnapumpa Symphony, mille üüritingimustega saab tutvuda siin.

Abivahendi üürihind laenutamise ja tagastamise kuul toimub päevapõhiselt, vahepealsel ajal kuupõhiselt. Kui abivahend tagastatakse peale kuuarve tasumist, tagastatakse üürnikule enamtasutud summa.

 

 

  • Kas abivahendi üürihinda mõjutab lisavarustuse hulk, mis on abivahendil kasutusel?
    Abivahendi üürihind on fikseeritud ning lisavarustuse hulk seda ei muuda. Täpsemat infot selle kohta, milline lisavarustus kuulub üüri hinna sisse ja mida tuleb kasutajal ise juurde osta, saab küsida meie klienditeenindajatelt ning terapeutidelt ja abivahenditehnikutelt.

  • Kas abivahendi üürimisega kaasneb tähtajaline kohustus?
    Üürides Invarust abivahendi, on üürileping tähtajatu. Abivahendi võib tagastada Invarusse igal hetkel. Samuti ei kaasne Invarust üürides tagatisraha maksmise kohustust.

  • Kas soodushinnaga saab üürida mitut samasugust abivahendit?
    Sotsiaalkaitseministri määruse alusel on abivahenditele määratud piirlimiit ehk kogus ja kasutusaeg ehk periood, mis on ette nähtud ühe abivahendi kasutamiseks. Kui vajad abivahendeid suuremas koguses, kui riigi soodustusega on võimalik saada, siis on põhjendatud juhtudel võimalik taotleda erisust. Koguse suurendamist saad taotleda, kui Sul on diagnoosist või funktsioonihäirest tulenev põhjendatud vajadus suurema koguse kasutamiseks. Näiteks on lapsele vaja üürida ühte seisulauda koju ja teist lasteaeda või kooli. Mitme samasuguse soodushinnaga üüritava abivahendi osas teeb otsuse sotsiaalkindlustusamet. Rohkem infot erisuse taotlemise kohta leiad sotsiaalkindlustusameti kodulehelt. Ilma sotsiaalkindlustusameti poolse eriotsuseta ei saa üürida soodushinnaga mitut samasugust abivahendit.
Filtrid
Sorteeri
Display