Abivahendi tõend

Abivahendi tõend on paberil või digiallkirjastatud dokument, mille väljastab perearst, eriarst, õde, ämmaemand, füsioterapeut või tegevusterapeut. Abivahendi tõendiks võib olla ka rehabilitatsiooni plaan.

Praegu veel ei toimu abivahendi ettevõtete ja tõendi väljastajate vahel elektroonilist andmevahetust, seetõttu väljastataksegi tõend paberil, vahel ka digiallkirjastatud failina. Meditsiinilise seadme digiretsept ei ole abivahendi tõend.


Abivahendi tõendi võib välja kirjutada:

  • perearst
  • eriarst
  • füsio- või tegevusterapeut, kes töötab rehabilitatsioonimeeskonna juures või tervishoiuteenust pakkuvas asutuses. 
  • õde või ämmaemand, kes on läbinud sotsiaalkindlustusameti poolt korraldatud abivahendite alase täiendkoolituse või lõpetanud alates 2020/2021 õppeaastast õe või ämmaemanda eriala. Õde või ämmaemand saab tõendi väljastada põetus- ja hooldusabivahenditele ning lihtsamatele liikumisabivahenditele.
  • logopeed, kellel on 7. või 8. taseme kutse saab abivahendi tõendi väljastada dialoogiseadmetele (kommunikaatorid) ja kõrimikrofon.Abivahendi tõendile tuleb kirjutada abivahendi nimetus, kirjeldus või ISO-kood.Abivahendi tõendi alusel, mis ei vasta eelnevalt toodud kirjeldustele või väljastajatele, ei ole Invarul õigust riigipoolse soodustusega üüri või müügi tehingu tegemiseks.
Abivahendi tõendi soovituslik blankett:

  
Loetelu, millistele abivahenditele ja kes võib olla tõendi väljastajaks, asub siin. Rohkem teavet abivahendi tõendi kohta saab Sotsiaalkindlustusameti kodulehelt.

Küsimuste korral võta ühendust meie klienditoega telefonil 602 5400 või kirjuta info@invaru.ee

 

Invaru e-poe kliendid saavad oma arstitõend/id esitada siin.

*
*
*
*
Filtrid
Sorteeri
Display