Ratastoolid

Tänapäeval on saadaval lai valik ratastoole erineva elustiiliga abivajajatele, et igaüks leiaks just endale sobivaima. Ratastooli valides tuleb mõelda esmalt abivahendi kasutamise eesmärgile ja võimalikele takistustele. Oluline on arvestada, mitu tundi päevas ratastoolis viibitakse ja milliseid tegevusi teha soovitakse. Samuti on tähtis, kas tooliga liigutakse siseruumides, kus on uksepiidad ja trepiastmed, või pigem erineva pinnasega välitingimustes.

Inimene, kes on aktiivse eluviisiga ja oskuslik ratastoolikasutaja, vajab pigem aktiivratastooli, millel on head manööverdamis- ja liikumisomadused ning mis nõuab kasutajalt head tasakaalutunnetust. Passiivsemale või oluliselt piiratud liikumisvõimega kasutajatele sobib rohkem elektriline või abistaja poolt juhitud ratastool.

Kui abivajaja või tema esindaja pöördub abivahendikeskusesse, arutatakse tasuta nõustamise käigus läbi inimese liikumiskeskkonnad ja igapäevased tegevused ning leitakse inimese vajadustele vastav abivahend. Invaru terapeudid ja tehnikud annavad ka igakülgset nõu abivahendi hooldamiseks ja kasutamiseks. Lisaks sellele kohandavad meie taibukad abivahenditehnikud iga ratastooli kasutaja jaoks sobivaks!

Esmaseks terapeutide nõustamisteenuseks palume ühendust võtta klienditeenindusega telefonil 602 5400 või anda oma soovist teada kirjutades aadressile info@invaru.ee.

Filtrid
Sorteeri
Display