• Teksti suurus

  • Reavahed

  • Kontrastvaade

Vaegnägijatele

Invaru abivahendikeskus Rakveres laienes ja on taas avatud

Esmaspäev, Juuni 3, 2019

Maikuu lõpus ajutiselt suletud Invaru abivahendikeskuse esindus Rakveres Laada tänaval on nüüd pärast remonti ja laienemist taas avatud ning mahutab teenindusruumidesse senisest enam abivahendeid.

Rakveres asuva Invaru esinduse klienditeenindaja Ülle Pellise sõnul külastab esindust igal aastal ligi 7200 abivajajat ning abivahendikeskus teeb omalt poolt pidevalt tööd selle nimel, et abivajajatele uusi võimalusi pakkuda.

“Meie teenindussaali pind on viimaste aastate jooksul selgelt väikeseks jäänud. Kuna meil tekkis võimalus samasse asukohta jäädes laieneda, kasutasime selle ära ja tõime teenindussaali rohkem abivahendeid, et nendega saaks kohapeal paremini tutvuda,” selgitas Pellis.

Olulise uuendusena on nüüd teenindussaalis ka hooldusvoodi ning suurem hulk olme- ja taastusraviabivahendeid ning hooldustooteid. Samuti saab tutvuda kohapeal suurema valiku emadele ja väikelastele mõeldud vahendite ning erinevate liikumisabivahenditega, alates ratastoolidest tugiraamide ja karkudeni.

Pellise sõnul ootasid esinduse külastajad selle laienemist juba mõnda aega. “Saame nüüd rohkem vahendeid vitriinidele välja panna ja pakenditest välja võtta, mis tähendab, et neid on parem kohapeal uurida,” lisas ta.

Uuenenud ja suurema teenindussaaliga Invaru esindusse pääseb nüüdsest Posti tänava poolsest uksest. Maja juures on kolm tähistatud parkimiskohta klientide jaoks ning muutunud on ka esinduse lahtiolekuaeg - esindus on nüüd avatud esmaspäeviti tund aega kauem ehk kell 9-18 ja teisipäevast reedeni kell 9-17.

Invaru klienditeenindaja märkis, et 22 aasta jooksul, mil ta on abivajajaid Rakvere Invaru esinduses nõustanud, on ka esinduse külastajate arv aasta-aastalt kasvanud. “Näiteks üha rohkem levib info selle kohta, et abivahendeid saab osta riiklikel soodustingimustel ning et alati ei peagi neid välja ostma, vaid saab ka üürida,” põhjendas Pellis.

Samuti märkis ta, et abivahendite üürijate seas pole ainult eakad liikumisabivahendite kasutajad, vaid ka noorpered, kes soovivad näiteks võtta mõneks kuuks kasutusele beebikaalu. Pellise sõnul pöörduvad sageli Rakvere esindusse ka aktiivsed noored, kes soovivad lühemaks perioodiks karke üürida.

Samas paneb Pellis abivajajatele südamele, et aja kokkuhoiu nimel tasuks esindusse tulles korraga kõik vajalikud dokumendid kaasa võtta, et võimalikult kiiresti sobiv lahendus saada. “Näiteks riiklike soodustingimuste kasutamiseks tuleks kindlasti võtta kaasa arsti poolt väljastatud tõend, isikliku abivahendi kaart ja isikut tõendav dokument, mida vajame ka lähedaselt, kes tuleb abivajaja eest vahendeid soetama,” selgitas Pellis ja meenutas, et ainult arstitõendist paraku ei piisa. Samuti julgustas Pellis külastajaid kohapeal nõu küsima, et koos suures valikus orienteeruda ja igaühele vajalik lahendus leida.