• Teksti suurus

  • Reavahed

  • Kontrastvaade

Vaegnägijatele

Maarja Kooli lapsed valmistasid abivahendikeskusele ühismaali

Reede, Jaanuar 18, 2019

Maarja Kooli õpilased andsid täna Tartus Invaru abivahendikeskusele üle mitme kuu jooksul valminud ühismaali, mis hakkab kaunistama uue abivahendikeskuse seina ja rõõmustama selle külastajaid.

Maarja Kooli direktori Jaanus Rooba sõnul oli koolil hea meel võimaluse üle koos lastega selline ühistöö luua, mis pakub edaspidi silmailu kõigile, kes uut abivahendikeskust külastavad ja sealt liikumis-, põetus- või hooldusabivahendeid soovivad leida.

“Meie kooli laste jaoks oli see väga põnev projekt! Kui tavaliselt maalivad lapsed ikka valgele paberile ja teevad sinna algusest lõpuni oma pildi, siis nüüd oli tegemist hoopis pikema projektiga, mis oli ka lastele teistmoodi põnev,” rääkis ta. Rooba selgitas, et lapsed lisasid lõuendile oma hetkemeeleolu, mille kujutamist pildil aitas omakorda suunata ja juhendada kooli klassiõpetaja Monika Kiho.

Maali vastu võtnud Invaru abivahendikeskuse klienditeenindusjuhil Kadri Tiidol oli hea meel, et Maarja Kool ühistöö loomise ettepaneku vastu võttis. “Sellised tööd, muuhulgas ka erinevate abivahendite kasutajatelt, on meie esindustes täna juba tasapisi traditsiooniks saamas ning meil on äärmiselt hea meel, et nüüd ehib ka meie esimest Lõuna-Eesti esindust Tartus Maarja Kooli laste looming,” rääkis Tiido rõõmsates toonides seitsme lapse ühistööna valminud maalist.

Sarnaselt erivajadusega laste ühistööle võib ka Tallinnas Mustamäel asuvas Invaru esinduses näha abivahendeid kasutava kunstnik Kalju Jõesaare maale, kes naudib akrüülvärvidega piltide valmistamist ja kelle neli maali Invarus kujutavad Pirita jõe kõrget heledat liivakallast, Lillepi pargi haljastust, uhket Pirita kloostrit ja Aura jõe pinnalt peegelduvat sinist Soome taevast.

Samuti ehib Invaru Paide esindust kaunis rabamaal kunstnik Marcuselt ehk Margus Eltsilt, kes on ka ise abivahendite kasutaja ja samuti harrastab akrüülvärvide ning õlivärvidega maalimist. “Juba praegu on töös ka ühe järgmise esinduse maal, mis meile juba õige pea üle antakse ja kus on lisaks värvidele kasutusel ka palju looduslikke materjale,” rõõmustab Tiido.