• Teksti suurus

  • Reavahed

  • Kontrastvaade

Vaegnägijatele

Nõuanded talvisel ajal õues liikumiseks!

Reede, November 28, 2014

Talve saabudes on tavaline, et auto vaadatakse üle. Vahetatakse rehvid ja silikooniga käiakse üle uksetihendid. Ka abivahendid, millega talvisel ajal õues liigutakse, vajavad väikest kontrolli.

Kepi ja kargu kasutajatel soovitame esmalt kontrollida, kas kummiotsik on terve. Kulunud ja katkise kummiotsikuga on ohtlik liikuda ka pinnasel, mis ei ole libe. Jääl ja lumel liikudes võib kepile/kargule kinnitada jääteraviku

Jalanõude külge võib kinnitada libisemisevastased tallad, mida on lihtne paigaldada tänu takjapaelale. Tallad püsivad ümber jalanõu, ega kao õues liikudes ära. Siseruumides kindlasti keerake jääteravik ülemisse asendisse ja eemaldage jalanõudelt libisemisevastased tallad!

 

Külmade ilmade ja pimedate õhtute tulekuga seoses soovitame kõigil ratastooli kasutajatel olla tänavatel ja koduhoovis liikudes tavalisest ettevaatlikumad. Veenduge, et ratastooli rehvid oleks täis ja pidurisüsteem töötaks. Liikuge libedal pinnasel ettevaatlikult ja aeglase kiirusega. Kandke vastupidavast riidest soojasid kindaid, mis kaitsevad käsi külma eest ja võimaldavad kiiresti reageerida, kuna haakuvad paremini ratastooli tõukerõngastega.

Planeerige enda liikumist pimeda ja libedaga senisest rohkem ette. Kui võimalik, liikuge õues saatjaga, et veelgi enam vältida libedaga kukkumist! Must jää võib jääda märkamata ja libastuda võib ootamatult!

Pimedal ajal kandke helkurit. Invarust saab osta kleebitava helkuri, mida saab kinnitada ka kepile, kargule. Jälgige, et õues liikudes oleks ka tugiraami ja ratastooli küljes helkur. Nii olete autojuhtidele paremini nähtavad!

Ohutut liikumist!