• Размер шрифта

  • Расстояние между строками

  • Контрастный вид

Для слабовидящих

Sotsiaalkindlustusameti teade: naha kaitse ja puhastamise vahendite hüvitamise kohta

Среда, Январь 2, 2019

Alates 01.01.2019 jõustuvate määruse muudatustega täpsustatakse, milliseid tooteid on võimalik soetada uriinipidamatusega inimestel naha kaitseks ja puhastamiseks ning keha pesemiseks ja küürimiseks.
Algselt oli riigipoolne soodustus ette nähtud just uriinipidamatusega inimestele uriinist tekitatud nahakahjustuste süvenemise ennetamiseks, kuid tehingute kontrolli käigus selgus, et riigipoolset soodustust kasutati ka muude toodete (nt šampoonide, dušigeelide jne) ostmiseks. Sellest tulenevalt täpsustati, milliseid naha kaitse ja puhastamise vahendeid edaspidi riigipoolse soodustusega võimaldatakse.

Naha kaitse ja puhastamise vahenditest on uriinipidamatusega isikutele võimalik soetada järgmisi vahendeid, mis on mõeldud:

  • 1. uriiniga kokku puutunud naha puhastamiseks (veevaba pesukreem ja -vaht ning intiimpesugeel);
  • 2. uriinipidamatusega inimestele naha kaitsmiseks ja hooldamiseks.

Riigi toel ei saa soetada järgmisi tooteid:

  • šampoone, veega mahapestavaid seepe, dušigeele, dušiõlisid, kätekreeme, jalakreeme, näokreeme, silmakreeme, massaažigeele, aktiivgeele, kampriga hüdrogeele ja muid vereringet soodustavaid tooteid.

Me mõistame, et muudatus võib seni soodustust saanud klientidele segadust ja pahameelt valmistada, kuid me peame lähtuma sellest, mille jaoks see riigipoolne soodustus on tegelikult ette nähtud.

Küsimuste korral kirjutage palun e-posti aadressile info@sotsiaalkindlustusamet.ee või helistage telefonil 620 8338 või 435 0594.
 

Lugupidamisega

Sotsiaalkindlustusamet