• Teksti suurus

  • Reavahed

  • Kontrastvaade

Vaegnägijatele

Saaremaa puuetega inimesed valmistasid abivahendikeskusele ühise kunstiteose

Esmaspäev, Jaanuar 28, 2019

Saaremaa Puuetega Inimeste Koja (Saaremaa PIK) aktiivsed kunstihuvilised andsid täna Kuressaares Invaru abivahendikeskusele üle ühistööna valminud kunstiteose, mis hakkab kaunistama abivahendikeskuse seina ja rõõmustama selle külastajaid Saaremaal.

Saaremaa PIK tegevusjuhendaja Kersti Nuudi sõnul oli tegevustoas osalevatel inimestel hea meel võimaluse üle selline ühistöö luua, mis pakub edaspidi silmailu kõigile, kes Saaremaa abivahendikeskust külastavad ja sealt liikumis-, põetus- või hooldusabivahendeid soovivad leida.

“Meie inimeste jaoks oli see väga põnev projekt! Soovisime, et töös peegelduks Saaremaa omanäolisus ja ehe loodus ning seetõttu on meie teose põhifookus just merel ja looduslikel materjalidel. Töö valmimisse andis oma panuse kokku 20 meie koja liiget, kes ise korjasid oma kodu lähedalt materjalid ja aitasid neil kunstiteoseks saada. Kuna meie kojas käib inimesi üle kogu Saaremaa, võib öelda, et teoses on killuke igast Saaremaa nurgast,” märkis tegevusjuhendaja.

Kunstitöö vastu võtnud Invaru abivahendikeskuse klienditeenindusjuhil Kadri Tiidol oli hea meel, et Saaremaa PIK võttis vastu Invaru poolt tehtud ühistöö loomise ettepaneku. “Sellised tööd, muuhulgas ka erinevate abivahendite kasutajatelt, on meie esindustes täna juba traditsiooniks saanud. Meil on äärmiselt hea meel, et nüüd ehib ka meie Saaremaa esindust kohalike inimeste  looming,” rääkis Tiido ühistööna valminud looduslikest materjalidest valminud teosest.

Saaremaa PIKi ühistööle sarnaseid kunstiteoseid võib näha Invaru esindustes üle Eesti. Invaru Tartu esinduses saab näha Tartu Maarja Kooli erivajadustega laste rõõmsavärvilist suurt akrüülmaali, mida ehivad majad ja lilled ning erkroheline maastik. Tallinnas Mustamäel asuvas esinduses on väljas abivahendeid kasutava kunstniku Kalju Jõesaare maalid, kes naudib samuti akrüülvärvidega piltide valmistamist ja kelle neli maali Invarus kujutavad Pirita jõe kõrget heledat liivakallast, Lillepi pargi haljastust, uhket Pirita kloostrit ja Aura jõe pinnalt peegelduvat sinist Soome taevast.

Samuti ehib Invaru Paide esindust kaunis rabamaal kunstnik Marcuselt ehk Margus Eltsilt, kes on ka ise abivahendite kasutaja ja harrastab samuti akrüülvärvide ning õlivärvidega maalimist.

Liikumis-, hooldus- ja põetusabivahenditele spetsialiseerunud Invarul on kokku kümme esindust üle Eesti, mida külastab igal kuul enam kui 10 000 abivajajat. Lisaks nõustamisele esindustes aitavad terapeudid ja tehnikud leida abivajajatele sobivaid lahendusi ning abivahendite töökojas teostatakse abivahendite hooldust ja remonti.